05 Tem

Oto Ekspertiz Cihaz Fiyatları

Ülkemizde oto ekspertiz cihazları satan birçok yerli ve yabancı firmalar bulunmaktadır. Şimdi bu firmaların yürütmüş olduğu fiyat belirleme stratejisinden ve maliyet kriterlerinden bahsedeceğim.

İlk olarak yurtdışından ithal edilen cihazlardan başlayalım. Bu tip oto ekspertiz cihazları kendi ülkelerinde başarısnı kanıtlamış belirli bir kalite standardı olan cihazlardır. Yurtdışından ithal edilen ekspertiz cihazlarının maliyet hesapları oluşturulurkenyurtdışı satış fiyatı üzerine eklenen nakliye+gümrük+vergi bedelleri satış fiyatlarının yüksek seviyelere cıkmasında önemli rol oynamaktadır.Ayrıca yurdışı cihazları alacağınız firmanın teknik servisi ve yedek parça stoğu işinizin sürekkiliği açısından dikkat etmeniz gereken bir konudur.

 

Yerli oto ekspertiz cihazları firmalarda ise kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçilik becerisi maliyeti oluşturan en önemli unsurlarındandır.Bu cihazlarda kullanılan ürünlerin kalitesi ve yazılımın uyumluluğu oto eskpertiz merkezleri için müthiş öneme sahiptir. Oto ekspertiz merkezlerinde bilindiği üzere hizmet satın alınır ve bu hizmet stoklanamaz. Müşteriniz geldiğinde cihazınızda meydana gelen en ufak bir arıza sebebiyle hizmet veremediğiniz zaman hem kazancınızdan hem de ayağı alışmış müşterinizden olursunuz.

Son olarak fiyat ve fayda analizi yaptığınızda yüksek oranda yerli oto ekspertiz makinelerini tercih etmelisiniz.  Tercih kriterlerinizin başında kalite, yazılım, ve teknik servis tecrübesi olmalıdır.
rdxmakine Oto Test Sistemleri-rdxmakine Oto Ekspertiz Cihazları.

Paylaş