12 Haz

Oto ekspertiz cihazları için güvenilir bir adres seçin!

İkinci el araçların satıştan önce tüm teknik kontrollerinin yapılması sırasında kullanılan cihazların tümü, oto ekspertiz cihazları olarak geçer. Bu cihazların güvenilir ve sağlam olması, alacağınız aracı doğru tanımanız için öncelikli öneme sahiptir. Zira eski ve doğru çalışmayan cihazlar hata payını da aynı oranda artırır.

Satın alacağınız ikinci el araçların tüm özelliklerini en ince detayına kadar inceleyen ve bir taramadan geçiren rdxmakine Oto Ekspertiz cihazları, araç hakkında bilgi sahibi olarak çok daha sağlıklı tespitler yapmanızı sağlar.

Son teknoloji cihazların önemi


Bir aracın ekspertizini yapabilmek için en son teknolojiye sahip oto ekspertiz cihazlarını kullanmak birincil önemdedir. Tam ve doğru bir rapor alabilmek; yani hem kaporta, hem de elektrik, mekanik gibi teknik aksamların tespiti için profesyonel oto ekspertiz cihazları kullanımı gerekir. Aracınızın geçmişinin doğru tespiti satın alımınızı etkileyeceği için, doğru ve son teknolojiye ait cihazların kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

Dyno araç test cihazından fren kontrol cihazına kadar tüm cihazlar, doğru hesaplamalar yaptıktan sonra geriye kalan tek şey eksperin bu değerleri doğru yorumlamasıdır. Keşif yapacak kişinin uzmanlığı ile cihazların kalitesi birleştiğinde, doğru sonuçları elde etmemek işten bile değildir.

Hangi cihazlar, ne işe yarar?


Motor değerleri ve motor durumu hakkında sistematik bilgi veren 4 X 2 Dyno (Motor rdxmakinens) test cihazı güç ve takometre kontrolü yaparken; süspansiyon test cihazı amartisör içindeki gaz ve yağların değerlerini okuyup aracın yol şartlarında yol tutuş değerlerini hesaplar. Fren Test Cihazı sağ-sol fren dengesizliği ve fren tutunma kuvvetlerinin değerlerini hesaplar.Yanal Kayma Test Cihazı ise hareketli bir platform üzerinde aracın düz yoldaki sağ-sol çekim değerlerimi ölçer.

İkinci el araç alım-satımında doğru kararlar verebilmek için rdxmakine Oto Ekspertiz Cihazlarını tercih edin.

Paylaş