26 Tem

rdxmakine Oto Ekspertiz Cihazının Öne Çıkan Özellikleri

rdxmakine oto ekspertiz cihazları herzaman diğer eksperiz makinelerinden bir adım önde olarak sektöre yön vermiştir. Kullanıcıların işini kolaylaştıran ve güvenliği artıran bazı özelliklerinden bahsedeceğim.

1- Dyno test cihazında güvenlik silindiri: rdxmakine dyno test cihazında tekerleklerin oturduğu platformun iki yanında güvenlik silindirleri bullunur.Bu silindirlerin amacı test sırasında halat kopmasına karşı aracın platformdan cıkmasına engel olmasını sağlamaktır. Araç bağlantı ekipmanlarından kurtulduğu sırada kenarlardaki bu silindire doğrusal bir baskı uygulayarak platformun dışına çıkamaz. BU sırada test görevlisi aracı güvenli bir şekilde durdurabilir.

2- Süspansiyon test cihazı sarsılmaz sutunları: rdxmakine süspansiyon test cihazında her bir tekerin oturacağı platformlar dört köşeden sarsılmaz 8 cm çapında sutunlarla kaplıdır.Bu sutunların amacı test platformuna hızlı gelen aracın fren yaptığında cihazın sistemine zarar vererek egzantriğin ve kasnak sisteminin gürültülü çalışmasına sebep olmasıdır.Dört bölgeden saran bu tasarım sayesinde sistem sıfır esnemeyle çalışır. Bu çalışma prensibiyle sistem cok uzun süre sıfır hata ve gürültüyle çalışır
rdxmakine.

Paylaş