14 Haz

rdxmakine oto ekspertiz cihazlarının sağladığı hizmetler

Tüm araçlar kullanım özelliklerine göre belli farklılıklar gösterir. Bu farklılıkları anlamak ve olası sonuçlarını tahmin etmekse bu konuda tecrübe sahibi olan uzmanların işidir. Özellikle ikinci el araç alış ve satışında olmazsa olmazlardan olan oto ekspertiz cihazları, her iki tarafı da garanti altına almak için önemlidir.

 

Bir aracın hangi özelliklerinin kontrol edilmesi gerektiğini bilmiyorsanız veya kullanımından dolayı ileride karşılaşabileceğiniz durumları kestiremiyorsanız öncelikle bir oto ekspertiz cihazı almanız veya kiralamanız gerekir. Zira bu cihazlarla yapacağınız kontrollerle araçtan çok daha emin olursunuz.

 

rdxmakine Oto Ekspertiz cihazları hangi kontrolleri yapıyor?

 

Takometre kontrolü ile araç göstergesindeki hız bilgisini ve gerçek hızını karşılaştıran cihazlar, bu farkı yüzdelik değerlerle aktarır. Araç motorunun birim zamanda ve devire bağlı üretmiş olduğu döndürme kuvvetini ölçen tork ölçümü sayesinde sonuçları grafikli ve bir liste halinde alırsınız. Cer kuvveti ölçümü araç motorunun birim zamanda ve devire bağlı olarak ürettiği iteme kuvvetinin ölçülmesini sağlar. Kayıp gücün ölçümü ise motorun ürettiği gücün, şanzıman, aks ve diferansiyel gibi yerlerde yaşamış olduğu kaybı gösterir.

 

Bu ölçümlerin yanında yanal kayma test cihazı, süspansiyon test cihazı ve fren test cihazı gibi cihazlarla araç, çeşitli kontrol ve ölçümlerden geçer. Aracın ilk kilometresinden son kullanım gününe kadar tüm detayları gösteren bu ölçümler sayesinde aracın yıpranmış olup olmadığını veya yaşı ile kilometresinin uyumlu olup olmadığını gözden geçirebilirsiniz.

 

Tüm bu ölçümleri bir rapor, liste, grafik ve görsel olarak ekrana yansıtan rdxmakine Oto Ekspertiz cihazları, aracın 360 derece kontrolünün yapılmasını sağlarken, sizin de alıcı veya satıcı olarak emin olduğunuz bir satış süreci yaşamanıza yardımcı olur.

Paylaş